| GiveMeYourPussy a întrebat:

daca am pierce in limba timp de 2 ani, apoi scot acel pierce se va astupa gaura? si daca da, in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Nu poti sa zici de gaura ca se vindeca. O rana se vindeca si avand in vedere ca ai pierce-ul de doi ani, rana e vindecata de mult. Te referi in cat timp dupa ce scoti cercelul nu mai poti sa-l bagi inapoi? laughing In cateva ore, cum ti-am zis si mai sus, maxim o zi. Sau vrei sa stii de fapt daca vei mai avea vreodata limba "fina" ca inainte sa-ti faci pierce? Daca da, raspunsul e nu, cand scoti limba se va vedea ca ai avut pierce.

5 răspunsuri:
| SaschaM a răspuns:

Da, se astupa in cateva ore. Eu l-am scos dupa 5 ani si mi s-a astupat rapid.

| GiveMeYourPussy explică (pentru SaschaM):

Ore? vorbesti serios sau faci misto? laughing ce vreau eu sa intreb de fapt e ca : gaura in cat timp se vindeca? adica de tot happy chiar sunt curios de asta.

| GiveMeYourPussy explică (pentru SaschaM):

Asta am vrut sa stiu big grin multumesc multwinking faza e ca nu am pierce. de aceea am intrebat cu "daca am" big grin as vrea sa-mi fac si nu stiu daca in viitor imi va mai placea sa-l am happy deci de acolo vine curiozitatea daca va ramane urma. ce zici de un sfat? ce te-a oprit sa-l mai porti? sunt ceva dezavantaje? adica n-as mai putea manca ceva anume? sau n-as mai putea manca sarat? orice sfat pro sau contra e bine-venitwinking multumesc din nou happy

| SaschaM a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

Pai... da, daca vrei sa le tii mult timp, nu prea recomand sa iti faci piercing-uri in gura (limba, buze) in afara de obraji tongue Unii oameni le pot tine dar altora le strica dintii. Eu din pacate fac parte din a doua categorie - am avut piercing in limba si 4 piercing-uri in buza dar dupa cativa ani, am fost nevoita sa le scot pe toate din cauza ca imi faceau gingiile sa se retraga, astfel expunand dintii. Iti poti si sparge dintii mai ales daca porti bile de metal in limba si iti poate fi afectat smaltul. Piercing-urile in obraz sunt ceva mai "safe" pentru ca nu afecteaza dintii numai ca se vindeca greu, e risc mai mare de infectie si raman gropite permanente in obraji daca scoti cerceii. Cele mai bune piercing-uri pentru purtat toata viata sau ma rog, multa vreme, sunt cele in nas, urechi, sfarcuri, zona intima si cam atat. Cele in spranceana sau buric au risc de expulzare (cu timpul pielea dintre bile se subtiaza si cercelul poate fi dat afara ramanand cicatrice). Sper ca te-am lamurit big grin Daca vrei piercing in limba doar pentru o perioada scurta, o vara, etc. go for it!

| GiveMeYourPussy explică (pentru SaschaM):

Ma tenteaza sa-mi fac pierce in limba big grin dar asta e faza ca nu stiu cat timp il voi tine. cred ca ma voi plictisii rapid de el. in buric nu m-am gandit sa-mi fac laughing sunt baiat si chiar nu cred ca ar fi ok laughing mersi multi pentru sfaturiwinking

| SaschaM a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

Nu poti sa zici de gaura ca se vindeca. O rana se vindeca si avand in vedere ca ai pierce-ul de doi ani, rana e vindecata de mult. Te referi in cat timp dupa ce scoti cercelul nu mai poti sa-l bagi inapoi? laughing In cateva ore, cum ti-am zis si mai sus, maxim o zi. Sau vrei sa stii de fapt daca vei mai avea vreodata limba "fina" ca inainte sa-ti faci pierce? Daca da, raspunsul e nu, cand scoti limba se va vedea ca ai avut pierce.