| lovetedybear a întrebat:

Daca as incepe o dieta care consta in iaurt,fruce si legume (salate) ar functiona pentru grasimea din zona abdomenului? Daca da, ce alimente sa mai adaug pe langa cele enumerate mai sus? Daca nu, ce alte diete simple imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| medicalmistery a răspuns:

In primul rand, trebuie sa reduci cantitatea de grasimi de natura animala. Ai mare grija la ceea ce mananci in aceasta perioada, deoarece cu totii suntem tentati sa consumam multe dulciuri si carne de porc. Daca nu vei consuma in exces aceste alimente si daca vei manca mai multe cruditati, cu siguranta se va cunoaste din punctul de vedere al aspectului fizic. In al doilea rand, nu uita ca cel mai important lucru este miscarea. Ar fi bine sa iti faci un abonament la o sala de fitness, insa nici exercitiile din aer liber nu sunt de neglijat. Daca aceste metode nu te avantajeaza, fa zilnic cateva serii de exercitii care sa iti antreneze muschii abdominali. Exista multe site-uri care te vor indruma. Vointa este totul! Mult succes!

1 răspuns: