| mihaela8005 a întrebat:

Buna, daca iau orgametril doar o luna are ceva? nu mi-a venit menstruatia luna aceasta, am facut 2 teste de sarcina si au iesit negativ doar ca tot nu am simptome ca si cum ar trebui sa-mi vina. am mai luat orgametril in trecut pentru o amenoree secundara la recomandarea medicului dupa vreo 6-7 luni iar mi-a intarziat si am luat 3 luni orgametril doar ca acum s-au scos momentan de pe piata iar eu mai am doar o cutie inceputa si nu-mi ajung pastilele pentru 3 luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

NU poti lua un tratament hormonal doar fiindca l-ai mai luat in trecut pentru simptome asemanatoare. Mai ales ca efectul nu a fost unul foarte bun, boala nu s-a vindecat, ai avut doar o ameliorare minora. Du-te la ginecolog si vei afla ce tratament poti lua acum.