| HoneyBear a întrebat:

Buna, dacă la unele servicii medicale(clinici) scrie ca au contract cu CAS și eu sunt asigurata medical, pot merge și sa fie decontat parțial/integrala suma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

De obicei sunt decontate integral.
Dar dureaza programarea o gramada, la RMN nici vorba sa prinzi loc.
Eu am reusit doar niste analize sa fac si sa fie decontate - o parte dintre ele, nu toate, gen din 30 analize doar 18 au putut fi decontate, evident alea mai ieftinewinking - si consultatie cardiolog + EKG tot decontate.
Suna la clinica la care doresti sa iti beneficiezi de serviciile medicale dorite si intreaba cand se aloca fondurile CAS ca sa iti poti face programarea.
Nu uita ca ai nevoie de biletul de trimitere de la medicul de familie sau medicul specialist in functie de caz.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si cine crezi tu ca stie aici pe TPU? Mergi la ei si intreaba i sau la casa de asigurari ca ei stiu exact.