| Andreea_Mada_1973 a întrebat:

Buna! Daca ești asigurat la cas in București, poți merge la orice spital de stat din tara sau doar din București?

Eu sunt asigurată la stat la casa de asigurări de sănătate. Sunt din București, dar m-am mutat recent în Brașov și as dori să știu dacă beneficiez de servicii medicale gratuite de stat și în Brașov pentru că aș dori să nasc în Brașov. Eu am platit din buzunar asigurarea medicala de stat, nu am un loc de muncă în Brașov sau București pentru că am un PFA in București.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, beneficiezi de asigurarea de sanatate oriunde in tara.