| geanina001 a întrebat:

Buna, daca m-am masturbat cu o perie si n-am dezinfectat-o inainte ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mi se pare mie sau aa mai pus o intrebarea asemanatoare de pe alt cont?
Ca sa faci asa ceva cam rezulta ca ai probleme psihice.

| Mosotti a răspuns:

Nu se intampla nimic, stai linistita. Teoretic s-ar putea infecta pe acolo dar putine sanse.
Data viitoare sa o speli inainte cu sapun, si nu ai treaba.
Nu ai nici o problema psihica, intreaba ca asa inveti una si alta in viata.

Dar sa nu mai faci niciodata asa, ca se poate intampla ceva daca tot faci fara dezinfectie.

| dullcat a răspuns:

Iar vii cu aceasta intrebare? Pe celalalt cont ai zis ca ai curatat manerul cu apa si sapun.Asteapta sa treaca timpul si vei afla.

| Mosotti a răspuns (pentru dullcat):

Pai pe contul ala era vb probabil de alta mmasturbare, nu de asta, atunci o fi spalat maneru si o fi facut-o cu manerul.
Depinde si cu ce faci chiar daca nu speli, ca transmiterea germenilor se poate face diferit.
Daca am facut-o cu maneru e una, cu peria e alta adica cu parul ala.

| dullcat a răspuns (pentru Mosotti):

Sigur perii aia mici de plastic provoaca placere maxima.Cred ca nu ai gandit inainte sa scrii asta.

| Mosotti a răspuns (pentru dullcat):

Ai dreptate, nu am zis ca perii aia mici nu ofera placere, ofera destula, eu am zis altceva, am zis de ce a intrebat de doua ori.
Ca probabil era vb de doua mmasturbari diferite facute nu cu acelasi lucru.

| dullcat a răspuns (pentru Mosotti):

Nu conteaza.La fete e diferit fata de baieti, acestea fiind mult mai predispuse la infectii in interior fiindca asa este zona intima, nu in exterior ca la baieti.Crezi ca e intelept sa sustii ca nu se va intampla nimic?

| Mosotti a răspuns (pentru dullcat):

Corect, am uitat sa ii zic ca sa nu mai faca asa, ci sa spele mereu cu ce face. Am omis.
Ma refeream ca nu ar pati nimic ca a facut-o de data asta doar.

| dullcat a răspuns (pentru Mosotti):

Se speram ca nu s-a intamplat nimic.Au trecut ceva zile de atunci.Totusi, doar jucariile sexuale sunt adecvate fiindca sunt facute pentru asa ceva, cu material si forma adecvata etc. Celelalte obiecte de uz casnic nu ar trebui sa aiba absolut nicio treaba cu zonele intime.

| Hyperion7 a răspuns:

Sa faci o infecție?
Da, cred că da, ai putea face.crying

| MAteiLaAjutat a răspuns:

De ce cu o perie?

| VadimIvanov a răspuns:

Poate vei face o infecție.