| emyy31 a întrebat:

Mi-a iesit un cos mai jos de buza si l-am stors si a ramas o rana superficiala.ce as putea sa fac sa scap de ia repede.dau fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iLoveMusic01 a răspuns:

Eu zic sa folosesti o lotiune/ crema impotriva acneei. Daca ai trebuie doar sa aplici pe zona respectiva, unde a fost cosul. Daca nu ai, foloseste crema de galbenele. Este foarte folositoare. In orice caz fa asta cat mai repede! Funda? :*

2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Tamponeaza-l cu spirt si lasa-l asa.Trece de la sine.Succes!

| darriya a răspuns:

Tetraciclina unguent, ori crema de galbenele!