| Rywzor a întrebat:

Bună, de 1 săptămână mă doare foarte tare dintele, am aflat că am puroi la el...A început să aibă o sensibilitate la atingere, mă doare sub maxilar în gât pe partea dreaptă...
E de la dinte, ce să fac?!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Ia niste analgezice precum Nurofen si mergi la dentist. Ai nevoie, probabil, de tratament cu niste antibiotice.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ce crezi ca ai putea sa faci altceva decat sa mergi la un dentist?