| anonim_4396 a întrebat:

de 2 saptamini mi-au amortit degetul mic si inelar.Cel mai sigur din cauza pozitiei cotului(sprijinirea indelungata in cot,binenteles la calculator)Daca stiti cineva cu ce medicament se trateaza, in afara de operatie.Mai precis:"decompresia nervului ulnar".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Si eu am patit asta acu cateva luni...stiu ca erau niste exercitii care ajuta, cu medicamente nu cred ca se rezolva problema asta

http://medlive.hotnews.ro/......rtite.html

| DeeaVonP a răspuns:

Buna!
Nu cred ca este vreo ''operatie'' pentru amortirea degetelor, i-a o pauza de stat la calculator, odihneste-te!winking
I-a niste creme sau ceva, du-te la farmacie sau doctor, el/ele iti pot recomanda creme sau tratarea amortelii! big grin

Funda? puppy dog eyes

| anonim_4396 explică (pentru DeeaVonP):

Multumesc pentru raspuns.Asta e raspunsul universalbig grinu-te la doctor.La care doctori ca nu a mai ramas decit femeia de serviciu si ceva asistente, care diploma si-a luat-o la Bamboo! Oricum multumesc, si scuzam-i comentariul.Tot ce am gasit pe net, se refera la simptome, dar la tratament nimic.Mersi.

Răspuns utilizator avertizat
| AnalbagRevine a răspuns:

La chirurgie plastica se face transpozitia nervului ulnar. nervu cu cat sta mai mult comprimat cu atat ii scad sansele sa se vindece dupa operatie

| AnalbagRevine a răspuns:

Pai injectia intramusculara de curare o sa-ti opreasca contractura pentru ca inhiba placa neuromusculara dar operatia e mai buna