| Rebeca_Ruby_Georgiana_1995 a întrebat:

Am nevoie de un sfat sau idee, oare ce poate fi. Ma doare de câteva zile jos sub buric si sunt foarte balonata ....Si de două zile aproape sunt constipata, ies dar cam greu si nu stiu de ce. Oare ce poate fi? Tin sa mentionez ca de abia pe 17 mai am programare la doctorul meu.
Va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica ce poate fii? Esti constipata, asta este clar, dupa tot ce ai descris tu mai sus, sunt toate simptomele provocate de constipatie.
Va trebuii sa-ti schimbi in totalitate stilul de viata si dieta zilnica, pentru a scapa de contipatie!
Sa introduci mese regulate, sa renunti la mancarea prajita, sa manaci multe supe si ciorbe, sa bei 2 litri de apa pe zi si sa manaci fructe cu coaja, intre mese, ca asa ai scaun zilnic.

| Rebeca_Ruby_Georgiana_1995 explică (pentru Violleta2022):

Am întrebat aici ca pana acum nu mi s-a intamplat de aceea?

| Rebeca_Ruby_Georgiana_1995 explică:

Multumesc frumos pentru raspuns?