| Mitu_Vlad_1953 a întrebat:

Bună de 2 zile am măseaua umflată și ma doare, am fost la farmacie și mi-a dat nurofen și augmentin și tot nu mi se dezumfla ce trebuie sa iau ca să mi se dezumfle?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Problema ta este mai serioasa!
Trebuie sa mergi al un dentist sa-ti curete maseaua si sa "sparga" zona inflamata, lasand puroiul sa iasa afara si abia atunci ii dai cu antibiotic.