| CezaraEM a întrebat:

Buna!

De alaltaieri pe partea dreapta a gurii am simtit o durere, am crezut ca e de la o afta, astazi am realizat in oglinda cu lanterna, ca la maseaua de minte gingia vine peste ea si e putin umflata, dar de culoare roz, nu e rosie sau ceva.
Am dat cu tinctura de propolis si am galgait si apa de gura Corsodyl.
Mama zice ca mi-a ramas un rest de mancare acolo si de la asta s-a umflat gingia?! Eu i-am zis ca nu, eu simt daca am ceva.
Credeti ca va trece cu tinctura si apa de gura? Sau imi creste maseaua de minte, avand in vedere ca am 22 de ani!
Nu stiu ce sa fac? ati patit si voi asa?
Am nevoie de un sfat.
Merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Trebuie sa treaca de la propolis, asa fac mereu, daca nu trece, dupa o perioada de zile in care ai folosit propolis i apa de gura, mergi la un stomatolog, poate fi ceva serios. La 22 de ani nu cred ca mai creste maseaua de minte, desi, se poate intampla orice happy Bafta!

| RebeleGirl a răspuns:

Da.am patit si eu! E de la maseaua de minte.si eu credeam ca e tot o afta dar de fapt nu era.o sa iti creasca maseaua.da-te in continuare cu tinctura de propolis. ajuta la calmare :* eu am folosit tinctura propolis cu galbenele si glicerina cu propolis si galbenele. Sa te faci bine happy

| RebeleGirl a răspuns:

Mie mi-a crescut la 20... deci se poate