| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Am in spate pe dreapta dupa ultima masea, am gingia un pic rosie si putin dureroasa, ca si cum ar fi iesit o afta acolo si gingia s-a imflamat!
Este posibil sa fie asta sau imi iese maseaua de minte?
Tin sa precizez ca am avut dureri mari, dar acum am scapat de asta!
Si nu, nu am carii in gura!
Am zis ca ar putea fi o afta, pentru ca mi-a aparut si un herpes la gura! (cred ca am mancat ceva care stomacului nu i-a placut)
Am tot incercat sa ma uit acolo, dar e cam imposibil sad
Ce poate sa fie? afta sau maseaua de minte vrea sa iasa la lumina?
La stomatolog m-as duce, dar fiindca are programul super aglomerat, m-ar programa peste 5 luni, iar pe altcineva de incredere NU CUNOSC aici in oras si in plus, nu cred ca are ce sa imi faca?!
FUNDA!
Merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, este foarte importanta vizita la medicul dentist, trebuie sa te duci, nu poate dentistul acela care a zis peste 5 luni, ok, incerci sa te programezi urgent la alt cabinet ca sunt destui in România nu este un singur cabinet, din ce oras esti? Si ce varsta ai? Stai asa 5 luni? In 5 luni se poate intampla orice cu dantura ta se umflă faci răni in gură, du-te odata si vaezi ce ai degeaba scrii aici ca nu pe TPU gasesti tratament.