| CezaraEM a întrebat:

Buna!
De alaltaieri pe partea dreapta a gurii am simtit o durere, am crezut ca e de la o afta, astazi am realizat in oglinda cu lanterna, ca la maseaua de minte gingia vine peste ea si e putin umflata, dar de culoare roz, nu e rosie sau ceva.
Am dat cu tinctura de propolis si am galgait si apa de gura Corsodyl.
Mama zice ca mi-a ramas un rest de mancare acolo si de la asta s-a umflat gingia?! Eu i-am zis ca nu, eu simt daca am ceva.
Credeti ca va trece cu tinctura si apa de gura? Sau imi creste maseaua de minte, avand in vedere ca am 22 de ani!
Nu stiu ce sa fac? ati patit si voi asa?
Am nevoie de un sfat.
Merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca iti creste, dar eu cred ca s-a iritat gingia. Daca nu iti trece, poti sa iei Xilina de la farmacie...e destul de ieftina si o sa fie mai bine dupawinking

| CezaraEM explică (pentru anonim_4396):

In sfarsit mi-a raspuns cineva, apreciez! Am sa incerc si cu asta, probabil imi trece! Am luat apa de gura Corsodyl de 2 ori si pare ca mi-a mai trecut jena si durerea. (de fapt nu ma durea extrem de tare, era o mica jena).
Multumesc de sfat!;-)