| anonim_4396 a întrebat:

Buna, de aprox. o luna si jumatate am o "durere" la nivelul sanului drept, mai exact pe partea laterala exterioara, insa uneori am impresia ca durerea se muta mai sus. Nu stiu cum sa explic aceasta durere, nu este o durere constanta si este oarecum o intepatura. La palpare nu ma doare insa daca ating prea mult zona incep sa simt acea "intepatura". Semne vizibile nu am, forma si aspectul sanului nu s au modificat, si de asemenea nu simt nicio umflatura sau ceva de genul la san… O sa merg la doctor imediat dupa sarbatori (nu am avut timp pana acum) dar pana atunci as vrea niste pareri… ce credeti ca este? nu as vrea sa ma gandesc la ceva urat deoarece stiu ca cancerul mamar nu prezinta dureri. Tin sa mentionez ca am 19 ani. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu te va ajuta cu nimic sa primesti pareri de la oameni care nu au nicio pregatire medicala.Stiu ca nu asta doresti sa auzi, dar asta trebuie sa auzi.Incearca sa te bucuri de sarbatori, sa ramai pe linia de plutire si sa nu sari la concluzii pripite pana cand ajungi la medic.

| carevaescu a răspuns:

Mai sunt câteva săptămâni până la sărbători. Ai timp să te duci la medic...chiar mâine. Nu are sens să amâni să înduri și frica și stresul.
Sper să nu fie nimic. Insănătoșire grabnică și multă sănătate

| Alicezzz a răspuns:

Un ginecolog si o mamografie te-ar putea lamuri. Posibil dereglare hormonala, iti trebuie parerea unui medic avizat! Multa sanatate si sarbatori fericite?