| JustMe2099 a întrebat:

De aproximativ două săptămâni mă dor sânii, sunt mai umflați, mai tari în partea de sus și mai dureroși. Azi mi-a venit și menstruația, mai devreme decât trebuia. Precizez că tot acum două săptămâni am avut contact sexual neprotejat, eram în perioadă puțin fertilă, imediat după menstruație și nici nu și-a dat drumul în mine. Dar totuși îmi este frică să nu fie vorba de o sarcină, deoarece din câte am înțeles pot apărea sângerări și în acestă perioadă. Mă întrebam dacă aceste lucruri pot fi simptomele și la altceva, înafară de o sarcină, pentru că imediat după contactul sexual, au început să mă doară sânii și mi se pare prea devreme pentru a fi vorba de așa ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Simptomele de sarcina apar la 3 saptamani de la ultimul act sexual. Aceste simptome pot fi si de la altceva, nu numai de la sex.

| Lawliet14 a răspuns:

S-ar putea doar sa iti mai creasca sanii, dar mai bine fa un control pentru ca exista si boli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigur insarcinata l-am intrebat pe al meu uinchi care este ginecolog si mi-a zis ca starea asta este de insarcinata.

| AleSmartGirl a răspuns:

Este normal sa te doara sanii si sa ti se umfle inainte de a-ti veni menstruatia. Si mie mi se intampla la fel. Partea cu durutul nu imi place, dar ador partea cu umflatul laughing Ma simt mai sexy laughing
Insarcitanta sigur nu esti, dar pentru a scapa de stres cumpara-ti un test de sarcina sau mergi la medic.

| DamAn a răspuns:

Da, pot apărea sângerări si daca este vorba de o sarcina. Nu este obligatoriu, dar pot apărea. Din ceea ce ai povestit tu, sunt semne normale, semne dinaintea menstruației. Nu cred ca este vorba de o sarcina. Pentru siguranța ta, da fuga la farmacie si cumpara un test de sarcina. Numai bine.