| fanchelsealonda a întrebat:

Buna sad. De aseara ma simt rau, ametesc sau nu stiu cum sa explic nu neaparat se invart lucrurile cu mine dar ametesc, aceasta stare se completeaza cu o stare de voma si cateodata cu inclestarea degetelor. Eu petrec c-am multe ore la pc. Va rog sa imi spuneti o parare. Am probleme cu ochii sau am lipsa de calciu sau stiu eu ce... Va rog! mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Marmelada a răspuns:

Eu am numai 10 ani, dar stiu cate ceva despre aceste manifestari. Da, poate fi vorba despre un deficit de calciu, dar sfatul meu este sa te duci de urgenta la medic. Poti avea anorexie daca refuzi sa mananci si daca slabesti foarte mult. In orice caz, stai maxim o ora si jumatate pe calculator si incearca sa stai linistita in pat si sa nu faci nimic.