| noname2021 a întrebat:

Hei,sunt racita iar cand m-am dus la doctor mi-a dat printre altele si vitamine Centrum,problema este ca atunci cand le iau am o senzatie de voma si ma ametesc, ce spuneti? Sa le intrerup? Si de ce ma simt asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

Cel mai în măsură să-ţi răspundă este medicul care ti-a prescris medicamentul, iar cel mai indicat este să te întorci mîine la el pentru a corija tratamentul, iar administrarea de Centrum să-l întrerupi pînă atunci.

| Vinsieu a răspuns:

Ce nu-ti face bine, intrerupe pana te sfatuiesti cu medicul.

| m07constantine a răspuns:

Depinde si ce alte medicamente ti-a recomandat medicul pentru raceala.
De obicei vitaminele se iau dimineata, dupa ce ai mancat.
Iar alta regula generala ar fi sa administrezi medicamente la cel putin 4 ore unele de altele
Insanatosire grabnica