| Pati2500c a întrebat:

De aseara mi-au aparut in zona mainilor ( deget si palma )2 bubite care se aseamana cu niste cosuri. La atingere ma dor. Si nu stiu de ce sa fi aparut. Par a fi niste puncte de puroi, dar nu am avut vreo teapa/aschie in palma. Ce as putea face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SoHappy a răspuns:

Incearca sa dai cu unguent fucidin, iar daca nu vezi o ameliorare mergi să te vada un medic. Sanatate!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negi, veruci, lipoame. mergi la un medic dermatolog.

| RazvanBaboy a răspuns:

Pot sa fie si niste negii cel mai bine te-ai duce la un doctor sa te vada nu cauta pe TPU ca sunt parerii si parerii mai bine du-te la un medic Respect

| Pati2500c explică (pentru RazvanBaboy):

Mersi, daca nu merge cu crema pe care o am acasa o sa merg la un medic