| Andreea7000 a întrebat:

De cam trei zile ma tot mananca pielea picioarelor, gatului, urechilor, cefei, scalpului si putin pe piept. Am observat ca ma mananca mai mult seara, cand ajung acasa de la scoala. Ce e ciudat e ca nu am nici o pata, nici o bubita sau ceva. Dar ma mananca ingrozitor, si dacaa scarpin putin, se inroseste imediat. Am luat pastile pentru alergii, in caz ca e una, dar nu mi-a trecut. Pareri? Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu e asa scumpa apa

| Andreea7000 explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Crede-ma, nu sunt nespalata! Atat iti spun, nu imi bat capul cu persoane de acest gen. O zi faina!

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Este o alergie pe fond de stres, sau din cauza anumitor deficiențe din organism. Îți recomand un tratament naturist pe care să îl urmezi timp de trei luni. Rezultatele sunt excelente: un ceai aromat din 11 plante; pastiluțe pe bază de grâu, orz, ovăz, un gel ce curăță ficatul, pastiluțe ce stopează alergia în mod natural.
Pentru detalii contactează-mă în particular: https://www.facebook.com/......366229783/

| Andreea7000 explică (pentru Dumitru_Mirela_1990):

Se poate sa fie pe fond de stres, pentru ca sunt foarte stresata. O sa merg la un medic, si o sa vad despre ce e vorba. Multumesc!

| Gabriel1237 a răspuns:

Poate fi o alergie care se manifesta prin astfel de simptome sau o afectiune a pielii. Consulta un dermatolog sau un alergolog dar pentru a evita cat de cat bani de consultatii, consulta medicul de familile. Intodeauna e mai bine sa consulti un medic decat sa cauti leacuri babesti pe net.

| MariaAnastasia0202 a răspuns:

Ce va mai place unora sa jigniti. Habarnisti, poate o sa ajungeti si voi sa aveti astfel de simptome. Eu iau tratament pentru rinita alergica de cativa ani. Am simptome asemanatoare, mult mai grav, disperare. Zece zile pe luna iau Borenar. Am luat Claritine si Aerius o perioada de timp fara mari rezultate. Un rol important il are imunitatea, in plus si stresul, de la stres (nelinistea sufletului), apar probleme... Chiar aseara am mers la farmacie special si am cumparat Borenar. Intraba medicul de familie si vezi ce iti recomanda... OK! Doamne ajuta!

| Andreea7000 explică (pentru MariaAnastasia0202):

Nu ii bag in seama pe aceste persoane. happy
Si eu am luat Aerius, si nu mi-a trecut. Se poate sa fie si de la stres, pentru ca sunt foarte stresata cu examenul, sunt a 8-a si na... Multumesc pentru sfaturi! O sa merg la medic curand. Doamne ajuta!

| Balan_Radu_1998 a răspuns:

Buna! cel mai bine ar fi daca te-ai duce la un dermatolog specialist! parerea mea este ca sigur ai o alergie si eu am avut una asemanatoare si era de la mango se poate de la orice! cel mai sigur e sa te consulte un dermatolog! sper ca am fost de folos cat de cat! BAFTA!