| timisoara a întrebat:

De cateva zile ma doar inima atunci cand respir.Am luat Doppel Hertz, dar nu am simtit nici o ameliorare.In general fac sport, cam in fiecare weekend merg la munte, trasee montane de 9-10ore, schii, schi de tura, mountain bike...La ultimul control general medical, glicemia mi-a iesit la limita maxima admisa.Ce-i drept ca mananc cam mult dulce.Lucrez in mediu mai murdar, cu praf, dar si in apicultura...Mentionez ca am 17 ani, 1.68 inaltime si 78kg(sunt cam multe happy )
Ceva sfaturi? Ce as putea face? Ma mai doare si cand stau aplecat, atunci ma doare mai tare, dar si cand stau normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

Dacă te doare când respiri e mai probabil să fie mușchii decât inima, poate ai făcut o mișcare aiurea. Dar cel mai bine să îți faci un control medical, numai așa poți ști sigur.
Oricum, te sfătuiesc să-ți schimbi stilul de viață și alimentația. Acum kilogramele alea poate nu-și spun cuvântul, dar peste 20 de ani o să-ți pară rău.

2 răspunsuri:
| BuGaTy a răspuns:

Ia aspacardin e foarte bun pentru inima

| dianamariaaa1997 a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un doctor, nu e de joaca cu asa ceva!