| Darkwish90 a întrebat:

Cu ce urmări ați rămas după Covid? De exemplu eu după o lună de la virusul acesta încă stau prost cu gustul și mirosul, sunt epuizată fizic și uneori nu mă pot concentra la muncă. Am înțeles că e de durată refacerea. Înainte de Covid,făceam trasee montane, creste montane, concursuri de Mountain bike, acum nu mai pot face acest hobby că în 5 min sunt epuizată. Am avut o tentativă acum o săptămână de urcat pe munte, dar nu mi-a reușit...
Mă gândeam să le fac treptat.
Virusul vieții, ne-a cam dat viața peste cap.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă simt mai obosit nu știu dacă e de la depresie că mi o murit mama sau de la covid

| Mopmop a răspuns:

Durere surda la stern si uneori dureri intercostale. Mirosul si gustul pierdute pe 13 ianuarie abia ieri proportie 80%.
Ca idee... daca apare un virus ce afecteaza vederea si auzul atunci sa te tii in maxim 1 luna ne ducem pe copca 70% din populatia globului!

| ReZiSTorr a răspuns:

Dureri intercostale, transpiratie, oboseala excesiva, gust si miros am

| anonim_4396 a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Și eu am problema asta cu oboseala excesiva, ce e de făcut? Trebuie sa luam vitamine ceva sau? In cat timp crezi că ne vom reface?

| ReZiSTorr a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai ce am fost de cateva zile la un control pneumologic.Toate aceste manifestari sunt dupa covid.Mie mi-a recomandat medicul asta 15 si vitamina C, D si Zinc

| anonim_4396 a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Așa o spus pneumologul? Deci vitamina c, d și zinc ok, mersi, bine de reținut!

| niko67 a răspuns:

Stai linistit o sa ati revii complet