| Ana1018 a întrebat:

De cateva zile ma doare genunchiul. Nu am facut vreo miscare gresita sau ceva, pur si simplu, m-am trezit intr-o dimineata asa dar ma doare mai tare pe zi ce trece. Uneori nu mai am forta in el si cad. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Este posibil sa ai o guta, dar sa iei de la farmacie un pliculet de sare amara ( sulfat de magneziu) de 60 de grame si dizolvale intr-o sticla de un litru de apa rece si agita-le bine, pune o compresa dinb carpa curata sau bandaj steril imbibat cu aceea solutie de sare amara dizolvata si aplica-le in jurul genunchiului!

| Glasshead a răspuns:

Salut! Durerea de genunchi reprezintă una dintre cele mai comune afecţiuni în rândul populaţiei. Cred ca ai facut o dislocare. Aceasta apare frecvent în adolescenţă. Rotula se deplasează de la locul obişnuit, cauzând umflături şi dureri ale genunchilor. Incearca sa te dai cu diclofenac. Daca nu trece, te duci la doctor.