| ciufulicy a întrebat:

am si eu o intrebare, de dimineata ma doare foarte tare mana stanga, mai exact incheietura si primele oscioare care se leaga de ea, si ma doare ingrozitor de tare, mentionez ca nu am facut nici o miscare gresita, nu am dormit pe mana, nimic, va rog dati-mi solutii funda + vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elenutsaaaa a răspuns:

Sincer si pe mine ma doare.si tot stanga.si tot acololaughing>.ce coincidenta.pe mine.de ieri.dar.stiu o crema ff buna. Puterea Ursului.nu costa mult.si este buna pentru orice durere.te asigur! Multa bafta!:*

6 răspunsuri:
| alex_1645 a răspuns:

Pai ai putea sa te masezi usor pe mana si sa te tragi cu un pic de spirt. S-ar putea sa te ajute.

| asman a răspuns:

Dai cu tuica naturala sau otet.
O sa-ti treaca in 2-3 zile.
Probabil ai scrantit-o in somn.

| ViRuSs99 a răspuns:

Du-te la doctor si vezi ce ai. funda?

| negreacristian a răspuns:

Poi depinde. durerea nu apare totdeauna pentru ca ai facut o miscare gresita.sau ai dormit pe ea. Daca ai avut'o rupta inainte asta ar putea fi cauza.

| Andreea_3044 a răspuns:

Poate ca te-ai lovit si trebuie sa ti-o bagi in ghips funda?

| Fararoz a răspuns:

HEy! o prietena de-a mea a avut aceeasi problema si medicul de familie a pus-o sa isi faca o radiografie...a descoperit ca avea niste chisturi la mana, asta doar in cazul in care durerea nu dispare la 2-3 zile...a luat un tratament si i-a trecut, e bine sa stii ce ai!winking