| maria1417 a întrebat:

Hey.acum trei zile la ora de sport nu m-am incalzit foarte bine si am facut cate 3 seturi de 10 exerciti la spaliere(stiti voi in genul sa iti ridici picioarele indoite la piept). numai ca a doua zi m-a trezit cu o durere de spate care coboara de la gat in jos spre umar.imi este greu sa intorc capul spre stanga cred ca am facut intindere.numai ca stiu ca in cazul intinderilor trebuie sa te odihnesti iar eu dimineata and ma scol dupa o lunga perioada de nemiscare ma doare foarte tare locul acela in timp ce pe zi cand fac miscare nu ma mai doare deloc. e normal sa nu ma doara cand fac miscare? in ca ttimp imi trece?

3 răspunsuri:
| Alextrick a răspuns:

Am avut si eu la fel mai demult o sa iti treaca in vreo saptamana.ps:da e normal sa nu te doara pentru ca cand faci miscare mai intanzi locul acela dureros si nu mai simti durerea pe cand daca nu faci miscare si nu "masezi" locul ala te doare pentru ca stai pe loc.

| CadavrulVesel a răspuns:

Da e normal sa nu te mai doara pentru ca tu iti incalzesti partea ceea care nu te doare incearca sa nu faci mare efort cand nu esti incalzitahappy

| Dyanna9700 a răspuns:

Ai facut febra musculara si iti va trece in cateva zile, nu cred ca e nimic grav