| FărăăăNume a întrebat:

Bună.De câteva zile mă simt foarte rău, dorm maxim 5 ore pe noapte, nu mănânc mai nimic, nu prea ies din casă... Mă simt foarte rău, mă doare capul mereu, mai am o problemă şi cu o măsea cariată, care mă doare, şi mi-e frică să merg la dentisc. În fine, mă simt slăbită şi uneori mă înţeapă inima, şi rămân fără aer. leşin, am o stare de ameţeală mai tot timpul, sunt foarte obosită. Nu ştiu ce să fac! La medic nu aş vrea să merg, nu vreau să mă umple de pastile! Ţin să vă spun că nu prea mănânc pentru că mi-e frică să nu mă îngraş. Cred că nu există zi să nu plâng, pentru că persoanele pe care le iubesc nu sunt lângă mine. Nu sunt fericită, credeţi că dacă mai continui aşa o să mă înbolnăvesc sau o să cad în depresie? Dacă mă puteţi ajuta vă rog cu nişte sfaturi ceva, sau ce ar trebui să fac să nu mă mai simt aşa. Mulţumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AnneღU a răspuns:

Mergi la medic macar sa stii ce ai! Nu e bine sa stai asa. Trebuie sa fii sanatoasa, daca nu vrei sa o faci pentru tine, fa-o macar pentru cei dragi tie! Fie atenta cu sanatatea ta ca e cea mai pretioasa!

| Dooolce a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la medic pentru a afla exact ceea ce ai.Du-te la timp, sa nu fie prea tarziu atunci cand te vei hotari.