| Sasha_4564 a întrebat:

De cateva zile nu pot sa respir cum trebuie, simt ca ma tine ceva in gat, nu e un nod in gat e ceva care ma tine si imi ingreuneaza respiratia. Stie cineva care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Doua cauze probabile pot sa fie:
1. o disfunctie a glandei tiroide---de asta se ocupa un medic endocrinolg
2. o afectiune respiratorie:astm--- este de competenta medicului pneumolog
Acestea sunt doar presupuneri fapt pentru care, in cazul in care disconfortul respirator persista, trebuie sa te adresezi medicului. Sanatate si numai bine!

4 răspunsuri:
| Angelsergiuboy a răspuns:

Polipi mariiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

cosulta 1 medic poate ai nevoie de 1 operatie mai bine acum decat mai tarziu sau niciodata si poate sa ti se agraveze si sa patesti ceva mai grav

daca te-am ajutat 1 funda pliz

| DelphhiN a răspuns:

Eu cred ca polibi... dar mai bine merji l medic

| Triunghi a răspuns:

Du-te la doctor. El te va controla si iti va spune exact care e problema ta.

| telefoanedualsim30 a răspuns:

Ceva in genul acesta am si eu insa doar cand ma enervez. Este posibil sa ai probleme cu glanda. Cel mai bine este sa mergi la un doctor endocrinolog sa iti faci analizele. Este bine sa mergi deoarece daca cumva ai probleme cu glanda si mergi din timp, atunci problema poti sa o ti sub control. Cel mai bine este sa verifici daca este vorba de glanda sau nu... Sanatate multa!