| fllory a întrebat:

Am avut o raceala acum veo 3 sapt dar de atunci am ramas cu un fel de senzatie de disconfort in piept si de cateva zile simt si o presiune pe piept, respiratia uneori e mai greoaie, mai obosita si am inceput sa simt si intepaturi in piept in partea stanga (la nivel cu sanul). Acum, de cand m-am trezit sunt ametita, imi simt respiratia ingreunata (ca si cand ceva ma impiedica sa respir calumea), ma inteapa in piept dar nu tot timpul si simt cum imi bate inima parca mai repede ca de obicei...
Am fost ieri la medicul internist si mi-a spus ca s-a iritat ceva pe acolo din cauza antibioticelor dar e normal sa am toate aceste simptome din cauza inflamatiilor?
Ma intreb daca nu cumva sunt din nou atacuri de panica (am mai avut acum un an si au durat in jur de un an...)?
Va rog sa ma ajutati, nu mai stiu ce sa fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RoseOfTheFire a răspuns:

Eu cred ca un raspuns mai bun vei primi de la un medic mai bine du-te si fa-ti un control sa vezi ce ai si nu mai lua tu pastile asa de capul tau happy

| fllory explică (pentru RoseOfTheFire):

Nu am luat niciodata pastile de capul meu happy medicul internist mi-a dat ieri Eurespal si Supradyn pentru ca spunea ca am si lipsa de calciu si trebuie sa iau multe vitamine...
Dar pe mine ma ingrijoreaza durerea din piept si respiratie greoaie...

| RoseOfTheFire a răspuns (pentru fllory):

Incearca Fluimucil ala am inteles ca ar fi bun sin in legatura cu durerea ar fi mai indicat sa mergi la medic el e in masura sa iti spuna ce ai nu noi ca nu suntem medici happy

| danya07 a răspuns (pentru fllory):

La Eurespal m-am gandit si eu cand am zis sa iei pastile, dar cel mai bine este sa faci un control mai amanuntit si cu un medic specialist.

| danya07 a răspuns:

Ia niste pastile pentru curatarea cailor respiratorii, bineinteles cu aprobarea medicului, sau sa iti faci un control pneumologic mai sigur.