| fabiana05 a întrebat:

de cateva zile respir destul de greu. Am senzatia ca nu pot sa inspir nici sa expir pana la capat si am si palpitatii la inima destul de des. Atunci cand beau apa, suc orice in momentul in care pun sticla la gura simt ca ma sufoc si ca mi se taie respiratia. Iar in zona burtii sun putin umflata.
Am nevoie de niste sfaturi despre ce as putea sa am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mejdej a răspuns:

Nu stiu cu respiratie sa iti spun dar cu palpitatiile la inima acum o luna am avut si eu si mi-a dat o cutie de panagin este pentru inima de trei ori pe zi toata cutie si acum nu am am probleme. Cu respiratie du-te pana la medic si vezi ce iti spune.

| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la medic, deoarece pe internet toti isi dau cu parerea si nu cred ca este nimeni din cei care ti-au dat raspunsul medic sau au lucrat in domeniul sanatatii. Medicamentele luate de o persoana nu face bine si alteia, mai ales fara un diagnostic strict.

| Dacii2326 a răspuns:

S-ar putea sa ai o răceală intercostala

| Puspefaptebune a răspuns:

Cel mai bine intreaba medicul si poate iti recomanda ceva pastile etc

| Andrada098 a răspuns:

Nu încerca să urmezi tratament acasă fără prescripția medicului. Consultă medicul, multă sănătate.