| anonim_4396 a întrebat:

de cateva zile simt o durere in partea inferioara a abdomenului, in partea dreapta.La inceput am simtit ca si cum m-ar fi tinut ceva, intr-una din zile m-a durut putin si in partea stanga.Pe parcursul noptii dispare aceasta durere si nici cand merg nu prea ma doare.Cel mai des simt durerea cand stau asezata.Tin sa precizez ca nu am alte simptome cum ar fi greata,voma,lipsa poftei de mancare, constipatie, etc.Si uneori durerea mi se extinde pe coapse, cel mai des simtind-o ca o armoteala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mayuri a răspuns:

Posibil apendicita cronica, sau (daca esti fata) chist ovarian. Sau poate ai ridicat ceva mai greu. Incearca sa iei antialgice/antiinflamatoare nesteroidiene de genul Ibuprofen 200mg, algocalmin, diclofenac si vezi daca cedeaza durerea. Daca inca resimti durerea si dupa antialgicele uzuale, sau daca dupa cateva zile nu cedeaza, ar fi bine sa mergi la medic.