| gaaabriela99 a întrebat:

Buna
De ce mă doare inima?
Am 14 ani
Nu beau cafea, nici coca cola
E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Eu la 18-19 ani mă confruntam cu dureri în zona inimii. Apoi, mi-am dat seama că nu inima mă doare, aveam un junghi în spate care se simţea până în piept.
Cel mai bine este să mergi la o clinică pentru o consultaţie detaliată.

| InVisible99 a răspuns:

Poate sa nu fie inima ci un curent intercostal, am patit-o si eu o data, dar poate fi o problema de la nastere nedetectata. Mergi la medicul de familie pentru un simplu control la inima, sa-ti ia tensiunea si ce mai trebuie sau poate sa-ti dea o trimitere in spital.

| CuriousStuff a răspuns:

Cel mai probabil nu te doare inima. Te dor coastele sau nervii intercostali (probabil din cauza cresterii) sau in cel mai rau caz plamanii. Nu e grav.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexDFY a răspuns:

Ar putea sa fie de la crestere, e o posibilitate. Faci miscare sau esti sedentara?

| gaaabriela99 explică (pentru AlexDFY):

Nu fac mișcare prea des..stau mai mult în casă și sunt și aproape de școală, nu fac aproape deloc mișcare, cum trebuie făcut minim 30 de minute pe zi...

| AlexDFY a răspuns (pentru gaaabriela99):

Inca esti mica, nu asta e problema.dar incearca sa faci mai multa miscare.