| anonim_4396 a întrebat:

de ce nu am voie sa beau coca-cola?
Am dureri de cap, ameteli, iar docotorul de la spital mi.a interzis sa mai beau cola.
Pe mine ma doare capul cand beau.
Dar intrebarea e ce legatura are? Cola cu dureri de cap? Si de ce imi apar?
Dau funda si rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alinuca776 a răspuns:

Mi se pare corect ca ti-a interzis. Cola este o băutură dăunătoare care îți poate afecta creierul, si organismul. Eu m-am lăsat în felul următor se cola : M-am gândit ce rău îmi poate face această băutură, si ce mi-ar afecta. Ceva ce ador la mine. Sper ca ai înțeles

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Durerile de cap nu sunt de la coca cola, ele se datoreaza tensiunii oscilante, tu daca ai fost dependentă de cafea, sau cola care contine cofeină, si le ai intrerupt brusc, este normal sa ai dureri de cap, deoarece ti a scazut tensiunea, cafeaua, sau cola cresc tensiunea.

| kyliejenner a răspuns:

Pentru ca este o otrava. Lol ce intrebare.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru kyliejenner):

Ce intrebare a pus de te miri atît? Ca nu a intrebat cît de des mergi la budă pe zi.

| CosmiinTezeu a răspuns:

Pentru ca contine acizi si cofeina plus alte tampenii foarte tari si probabil corpul tau nu acceapta aceste produse si se manifesta prin diferite modalitati. Sfatul meu este sa bei natural este mult mai sanatos