| rimbuiulianamaria a întrebat:

De ce nu mi-a venit ciclul in luna ianuarie? Normal trebuia sa imi vina la sfarsitul lunii, ultima data cand mi-a venit a fost la sf lu decembrie, cam pe 1 ian. P.S.: Am 10 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ForYouBaby a răspuns:

Stai linistita nu trebuie sa iti faci griji deoarece esti la o varsta frageda si inca nu iti vine regulat :* de la 14 ani o sa iti vie regulat in fiecare luna aproximativ la aceeasi data :* Nu trebuie sa iti faci griji este ceva absolut normal pentru varsta ta happy

3 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

La 10 ani ai ciclu? Hmm...nu trebuie să mă mai mire nimic în ziua de azi! Cât despre ciclu, nu te panica! Așa este când îți vine pentru prima oară, durează câțiva ani până se reglează, deci e normal să nu-ți vină în fiecare lună.happy

| zurick a răspuns:

Of mai dureaza pana se regleaza la o anumita data deci nu te panica.Eu am 14 si inca nu-i reglat.

| SupradozăăDeCrazy a răspuns:

Nu e cazul să te panichezi! Se poate întâmpla uneori să întârzie sau să nu ai într-o lună. A păţit-o şi eu! Deci nu e nimic neobişnuit! happy