| Rimadan103120 a întrebat:

Buna seara, de la o vreme am putin gatul iritat si dureri in partea de jos sub abdomen, cred ca am facut arsura la stomac, de la o vreme daca mananc ceva putin iute sau fierbinte, imi da o senzatie aiurea, parca am nasul infundat si respir mai putin, ce cauza ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cauza ar putea fi stresul, alimentatia, lipsa somnului, indigestie sau alte probleme de sanatate.

M-am confruntat cativa ani cu aceasta problema, insa din alimentatie am reusit sa o tin sub control, fara sa ajung la medicamente.
Iti recomand sa reduci sau chiar sa eviti mancarurile picante (mai ales seara), sa mananci kefir (este foarte racoritor si benefic pentru stomac), sa consumi paine facuta la toaster (absoarbe acidul gastric).