| Roxanacrisan23 a întrebat:

Buna, de ceva timp am un fir de păr alb fix lângă nas (practic pe obraz).
Și după ce îl trag cu penseta apare din nou.
Țin să menționez că nu mi-a albit părul (am 19 de ani) singura zona in care îmi mai apar 2 fire sunt la o aluniță care este pe barbie.
Și mai am un semn de naștere pe picior de aprox 2 cm, dar acolo îmi cresc firele negre.
Ar trebui să mă îngrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoanVL a răspuns:

Sunt motive de îngrijorare doar dacă, de exemplu, o aluniță începe să-și schimbe aspectul.

Ai grijă să nu deranjezi alunițele când faci proceduri cosmetice. Decât să smulgi fire de păr de la alunițe, mai bine le tai cu foarfeca (dar cu grijă să nu te rănești).

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa te îngrijorezi, continua sa îl tragi cu penseta.