| Iamlolanoah720 a întrebat:

Buna,
De ceva timp imi tot curge sange din nas si nu un pic ci foarte mult, in fiecare zi de vreo 2-3 si nu e doar asta ma si doare capul foarte rau si am tot timpul nasul infundat si imi curg si ochii mereu si uneori mi se umfla buza, obrajii si m-am dus la spital si mi-au zis ca am alergie, dar eu nu cred ca am. Voi ce credeti?
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Deseori, sangerarea repetata a nasului indica lipsa vitaminei K.
Mergi la medicul de familie si discuta acest aspect /tratament cu el!

| Brizbriz a răspuns:

Sange din nas de la alergie, de asta NU am mai auzit pana acum

mergi la alt doctor, eventual un neurolog, iar asta
DE URGENTA... NU GLUMESC
poti sa ai ceva la creier care sa preseze sinusurile

| Iamlolanoah720 explică (pentru Brizbriz):

Exact asta am zis si eu
Am sa ma duc astazi din la spital merci

| Brizbriz a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Cu placere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fi alergie de la ambrozie, dar la partea cu sângerarea nazala și durerea de cap nu se leagă cu alergiile, poate fi insolite sau o alta problema, evita să ieși câteva zile în soare, încearcă să te relaxezi și să nu depui efort

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De la insolație*

| Iamlolanoah720 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca e insolatie pentru ca de trei zile nu am mai iesit din casa pentru ca mi-a fost prea rau am stat doar in camera mea nu am mai facut nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că ar trebui să te consulte un al doilea medic.