| MarySille a întrebat:

fetele stranut din 2 in 2 minute nu ma mai opresc si imi curg ochii mereu si nasul infundat si imi curge nasulcryingsadsadcryingsad... Ce ma fac?crying please ajutor. de la ce este?sad ce sa fac?

Va multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Dacă spui că nu ai o alergie probabil că este o viroză sau o răceală puternică.
Ceea ce trebuie să faci este să te duci la medicul de familie să îți dea siropuri și pastile.Ce știe el sau ea mai bine.
Ca să îți treacă eu zic să stai mai mult în pat.

Succes!
Numai bine!

| MarySille explică:

Mersi mult de tot:*:* am sa ma duc la doctor

Alexa eu nu am nici o alergiesad si nu stiu la ce

| Alexa_4667 a răspuns:

Buna! S-ar putea sa ai o relatie alergica. Poate esti alergica la ceva, eu sunt la puful papadiilor( stranut cu orele).

| SergiuM a răspuns:

Iti recomand sa mergi urgent la doctor, nu te poti juca cu asa ceva, pate fi foarte peiculos.In U.S.A o fetita a inceput cu simptome ca ale tale si pentru ca nu a mers la medic s-a agravat si a devenit o boala pe care nu o mai poate trata,stranuta nonstop.
! DUTE LA DOCTOR,SAU DACA NU,MACAR SUNA-L!

Nu te speria asa tare de ce am scris mai sus, ai sanse minime sa patesti asa ceva, dar e bine sa te consulti cu un doctorwinking(experienta personala)
Poate fi si o alergie banalawinking

Sper sa-ti fie de folos.

| miripurcarescu a răspuns:

Sunt simptomele alergiei:praf, polen, produse de curatenie...Eu iau zilnic:cetirizina.Mai eficace este ebastina numai ca ingrasa putin, dar da bune rezultate.