| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp m-am apucat de fumat si as vrea sa stiu,care sunt cele mai bune tigari, cele mai putin daunatoare si cele mai de calitate de pe piata. Eu fumez Dunhill Albastru si Pall Mall mentolat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cele mai santoase tigari sunt tigarile nefumate happy
Nu exista cele mai bune, desi incercand cam tot ce se poate am ajung la concluzia ca KENT sunt cele mai reusite...dar tine de preferinte.
Eu zic sa te lasi de fumat, eu nu am mai fumat de 7 luni si ma simt mult mai bine, acum pot face sport fara sa obosesc instant, nu ma mai dor articulatiile si oasele (da, se intampla si asta de la fumat) si nici gustul ala aiurea nu-l mai am.

| ywar a răspuns:

Trabucul e cel mai bun, pregatit cu whisky cum fumeaza toti bastanii!

| RobertMoon a răspuns:

Cele mai putin daunatoare sunt cele care contin putina nicotina, gudron si monoxid de carbon adica alea mai slabe. Daca vrei sa fumezi ceva de calitate si cu gust bun si in acelasi timp si slabe iti recomand Davidoff alb sau Sobranie Gold. Nu inteleg cum poti sa fumezi Pall Mall mentolat, au gust de chimicale mi se par cele mai naspa laughing, acum o sa-ti las mai jos o mica lista cu tigarile care-mi s-au parut bune si cele care-mi s-au parut naspa.

Bune: Davidoff alb(slabe 1.1.1, dar iti ramane un gust bun dupa ce le fumezi si iti vine sa aprinzi una dupa alta), Sobranie Gold(medii, au 4.4.4, dar au gust bun chiar daca au gaura in filtru), Marlboro red(foarte tari 10.9.10 si iti miros degetele rau, dar au gust de tutun adevarat), Kent 8(tari 8.9.10, dar nu-mi place filtrul ca are gaura in el si e de charocal...un fel de plastic), Parliament aqua blue(au gust ca Dunhill albastru si la fel de tari, doar ca au gaura in filtru)

Naspa: Pall mall cu bila(gust de chimicale si zici ca sunt paie), Marlboro filter plus(gust maxim de chimicale nici nu simti tutunul), Pall Mall alb(au gust zici ca fumezi ziare)

| anonim_4396 explică (pentru RobertMoon):

Pall Mall mentolat a fumat un prieten, eu fumez ocazional pentru a-i face pe plac dar...nu sunt deloc reusite mai ales Malboro Mentolat. In orice caz, fumez doar ocazional cate o tigara mentolata la 2 luni, dar... se simte diferenta dintre Dunhill si Pall Mall mentolat.

| RobertMoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Țigările mentolate sunt țigări de femei + că îți livrează mai multe chimicale în corp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate țigările sunt dăunătoare. Fumând doar te strici singur și îți strici dantura. Lasă țigara pentru ca nu te ajuta la nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În primul rând toate țigările sunt dăunătoare. În al doilea rând ar trebui să te lași de fumat că nu te ajută cu absolut nimic în viața, îți distrug plămânii și vârstă de viață pe care o vei mai trăi e mult mai mică dacă continui.

| Nătărău a răspuns:

Dunhill e cel mai sănătos. :-)) Mentolatele și cele așazis slabe sînt cele mai dăunătoare.

| bmerry a răspuns:

Nu exista țigări mai dăunătoare și țigări mai puțin dăunătoare. Toate conțin substanțe cancerigene. Calitatea vine in funcție de tutunul folosit pentru tigarile respective, dar asta nu înseamnă ca sunt mai puțin dăunătoare.