| Pe Bebelina O cheama DaNa baai a întrebat:

De ceva timp ma caam dor saniisad Mai ales ca eu dorm pe burta. ce sa fac sa nu ma mai doara? Si ziua uneori. oare e bine daca as purta o bustiera? Funda:p

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dydo a răspuns:

Am o prietena pe care o dor sani inainte sa fie pe rosu. pai cel mai bine du-te la un medic. nu iti fie rusine la oricine ii se poate intampla. cumparati un ulei de masaj sau ceva crema pentru dureri si fa-ti un masaj in fiecare seara s-ar putea sa treaca. atentie insa ca si la femeile gravide incep durerile de san, sper sa nu fi. si cand dormi puneti o pernita sub sani da ar fi indicat sa lasi deoparte sutienu. porti bustiera sau nimicbig grin

13 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Poate esti la varsta care te dezvolti, sanii cand sunt in crestere te dor.

| Dizzy a răspuns:

Asta inseamna ca iti crescwinking. E normal o sa-ti treaca in cateva zile.

| marya a răspuns:

Pai depinde de varsta daca de abia incep sa iti creasca asta nu e o problema asa se mai intampla la toate fetele se intampla
si ca tot ai mentionat de bustiera nu e rau sa porti una
daca ai auzit mituri precum ca muschii se lasa nu e adevarat
si era sa uit nu poti sa iti faci pieptul sa nu te mai doara durerea o sa dispara
bye bye:X

| cosminbacau a răspuns:

Incearca sa ti-i masezi. Dar nu prea mult.

| xdIoanaBuzilaxd a răspuns:

Si pe mine ma dor dar eu am 12 ani depinde cati ani ai tu! daca ai intre 11, 12, 13 sau 14 ani este normal sa te doara! pentru ca sunt in perioada de crestere.ar trebui sa nu mai dormi pe burta:X:X

fundita? plizzz

| dayana_9955 a răspuns:

Nu e bine nici cu bustiera.trebuie sa stai cateva zice fara sutien si cu bluze cat mai largi.si o sa iti treaca am patit-o si eu. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti cresc sanii si poate trebuie sa fi si la ciclu.
fundabatting eyelashes?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal la unele fetehee hee, dormi pe spatebig grin

| Sun life a răspuns:

Iti cresc sanii sau trebuie sa-ti vina ciclu.
fundabatting eyelashes?

| andreeaw a răspuns:

Eu dorm pe burta si nu ma dor sanii decat cu cateva zile inainte de menstruatie. si nu-s plata. du-te la un medic si vezi cauza.

| bubulikutza a răspuns:

Buna! Nu sunt ginecolog asa ca te sfatuiesc sa te duci sa faci un control la medicul ginecolog! nu este de joaca. Bustiera nu are cu ce sa te ajute. Daca imi asculti sfatul o sa fie bine. Daca vrei sa incerci cu bustiera, o sa se agraveze, si o sa fie mai grav ca acum.

| mafiot a răspuns:

Maseaza te 10 min pe zi si vorbim peste o saptamana...si sex mai des