| colorfullbubble a întrebat:

Buna de ceva timp ma doare capu (frunte) si in jurul ochilor mai ales sprancenelor. si ma ustura rau ochii. am ochelari. ce as putea sa am sinuzita sau trebuie sa imi schimb ochelari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dracidus a răspuns:

Eu cred ca e sinuzita. Daca ai ochelarii de mai mult de o luna, nu au cum sa fie problema. Insa, daca ii ai de putin timp, du-te la oftalmolog si reclama problemele.

Dupa ce-mi zici tu, insa, e sinuzita clasica. Fugi la doctor pentru diagonisticarea 100% corecta si tratament! Insanatosire grabnica!

1 răspuns:
| bulin a răspuns:

Sinuzita se vede cel mai bine in urma unei tomografii... posibil sa fie de la ochelari.iti curge nasul? ce culoare au secretiile nazale?