| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme, de fapt, de câțiva ani, mă tot înțeapă inima. Înainte nu era atât de des, aveam câteva înțepături și atât, poate mai aveam momente când nu reușeam să mă ridic din pat, însă stăteam in pat până puteam sa respir. Sau, nu îmi duceam respirația până la capăt deoarece mă înțepa inima, însă îmi reveneam. Dar și astăzi m-a înțepat inima și așteptam câteva minute sa îmi treacă și până la urmă am băut niște apă și am luat o lingura de zahar (am auzit că asta ajuta) și am stat întinsă în pat 20 de minute până să îmi treacă, iar in seara asta iar m-a înțepat un pic.
Menționez că am aproape 15 ani. Știți ce as putea sa fac sa nu mă mai înțepe? Sau ar trebui sa iau niste pastile?
Mulțumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut,probleme ar fi mai multe, nu mai bea coca cola,redu portia de ciocolata, energizante, si axeaza-te pe produse naturale gen suc facut la blender si nu exagera cu zaharul ingroasa sangele, manca mai sanatos si evita chimicalele adica cipusri. pufuleti, lasa-le o perioada! deci nu coffeina, nu chimicale nu euri o perioada tine linia de plutire pe sanatos..salata de beof salata de cartofi piept de pui carne de pui supe ..ciorbe etc (in cel mai rau caza adreseaza-te medicului de familie -Telefonic ca nu ai voie sa mergi direct la el ) Sanatate numa bine!

| Ela006 a răspuns (pentru AnOnImuSS1):

Mulțumesc mult!

4 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

În cazul meu, aceste înțepături s.au dovedit a fi "primele simptome" ale tulburarii anxioase.

| anonim_4396 explică (pentru BuLaNNNeL):

Cum ai reușit man sa scapi de anxietate? happy

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru anonim_4396):

Tratament psihiatric si rugaciuni, dar am avut 4 diagnostice, dintre care 1 grav. Dacă crezi/ai doar tulburare anxioasa, poti incepe doar cu terapie.