| iLuzye a întrebat:

De ceva vreme, poate chiar din perioada cand am fost la mare, am niste pete un pic maronii pe brate si pe picioare, mai mult zone in care pielea este crapata si a inceput sa-mi amorteasca. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Numai un dermatolog poate stii cauza.
Pentr inceput, foloseste tinctura de bitter suedez sau tinctura de propolis (le gasesti in plafar/farmacii). Iti pui comprese cu tinctura pe acele pete timp de cateva zile. Daca nu sesizezi nicio schimbare (in bine), ar trebui sa consulti un dermatolog. Du-te la doctorul de familie mai intai, poate e vorba de ceva mai putin grav.winking
BaftA!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai medicul dermatolog poate știi ce poate fi și ce este de făcut!
Mergi acolo, noi nu oferim consultații.
Sănătate!
Pa, pa.

| wolder a răspuns:

Fuga la un dermatolog

| iLuzye explică (pentru wolder):

Ma sperie un pic tariful. laughing

| wolder a răspuns (pentru iLuzye):

Cu trimitere de la medicul de familie mergi la un dermatolog de stat, asa e la mine in oras - Ploiesti.
si la tine trebuie sa fie tot asa.
e gratuit.

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Poate e bronz laughing daca nu...dermatologul.