| BlueClouds123 a întrebat:

Buna!
De dimineata m-am trezit cu o stare de greata, slabiciune si ameteala si aveam pielea foarte rece. Nu am bagat in seama pentru ca am zis ca trece. Avand in vedere ca pun intrebari pe aici, evident ca nu a trecut. Din contra, s-a agravat, asa ca mi-am luat tensiunea si am avut-o prima data 78 cu 59, a doua oara 90 cu 50 iar a treia si a patra 80 cu 50. Ar trebui sa imi fac griji? Si e ceva ce as putea face ca sa ma simt mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Du-te la medic, e semn de hipotensiune.
Apa suficienta bei sau mai rarut?

| Iote a răspuns:

Nu de la tensiune ai starea asta. Oare nu ai racit? Sau orice altceva. Mergi azi! la medicul de familie.

| AliGab a răspuns:

Bea o cafea tare si du-te la medicul de familie...esti hipotensiv/a

| oz_1736 a răspuns:

Daca nu ai diabet, mananca o ciocolata. Apoi mergi macar la doctorul de familie si cere un sfat

| Nume6 a răspuns:

Poti sa ai orice, nu neaparat tensiune, analize cand ti-ai facut? O hemograma urgent cel mai bine.

| mdc98 a răspuns:

Ti s-a mai intamplat? Ce ai mancat astazi?