| TPUuser18 a întrebat:

Bună, TPU! De când m-am trezit, dimineață, simt ca și cum cineva îmi apasă asupra inimii. Nu mă doare, doar mă incomodează. Când m-am pus în pat, am pus mâna în zona inimii și mi se părea că nu îmi simt bătăile. M-am speriat și m-am ridicat să beau apă, dar am amețit, aveam o stare de greață și mi s-au înmuiat picioarele. M-am întins și peste câteva secunde mi-a trecut. Acum, când mă gândesc la simptomele astea, simt că mă ia din nou cu amețeală, cu greață. ce mi se întâmplă? Tin să precizez că am 18 ani și nu am mai avut simptome de genul. Doar că m-a mai înțepat in zona inimii, dar mi s-a spus că de la lipsa de calciu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Cel mai probabil un atac de panica, fa-ti niste analize si mergi la un control medical cel putin pana la medicul de familie ca sa fii sigur ca nu e altceva. In rest linisteste-te.