| Ionut2143 a întrebat:

De doua luni de zile orice inspiratie imi pare ca fiind rece, iar daca ating limba de cerul gurii am senzatie de rece.

In plus, simt de 2 luni ca am flegma in gat si nu mi se desprinde, oricat as incerca, iar saliva parca este mai consistenta. Inghit mai apasat si simt ca oarecum coboara, dar revine la loc.

Am fost si la medicul de familie si mi-a administrat un tratament pentru alergie, dar nu si-a facut efectul. Eu nu am avut vreo alergie niciodata.

Ce as putea sa fac pentru a scapa de aceasta "flegma"?

Imi este frica sa merg la un medic ORL-ist ca sa nu imi faca endoscopie.

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Salut
Poate te ajuta acest site: https://www.romedic.ro/flegma-in-gat-ce-este-si-de-ce-apare-0P36548
O seară frumoasă

| Ionut2143 explică (pentru Alverto):

Irelevant articolul. Articolul prezinta tipuri de sputa ("flegma") dar eu nu stiu cum e ca nu o pot elimina, doar o simt in gat ca un nod, iar orice inspiratie imi da senzatie de rece in gura...