| ramoghe a întrebat:

BUNA de doua saptamani port aparat dentar, dar mi sa dezlipit un bracket de pe arcada de sus de pe incisiv am sunat de dna dr si este in concediu si revine abia luni dar eu duminica dimineata plec in concediu ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Intreaba doctora care ti l-a pus ce sa faci, daca-l scoti sau il porti asa si ce riscuri implica purtarea aparatului in aceasta stare. Numai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaela1964):

N-are cum să il scoata, e prins de sârmă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaela1964):

Stai cu el așa până la următoarea ședință. Nu pățești nimic.