| alexionut45 a întrebat:

port aparat dentare fix si mi s-a dezlipit penultimu bracket pe arcada de sus eu port si sus si pe cea de jos si port niste elastice pentru a-mi trage maxilarul in fata si am programarea prin aprilie daca stau cu bracketul ala dezlbit poate afecta tragerea maxilarului sau indreptarea dintilor?

6 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

Ar trebui să contactezi medicul stomatolog, pentru a îţi face o programare cât de repede. Şi eu am avut, dar nu mi s-a desprins niciunul.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la dentist, numai sfatul unui medic in acest domeniu te poate ajuta

| ssd a răspuns:

Da. Du-te la stomatolog pentru a o lip la loc. big grin

Răspuns utilizator avertizat