| 124mara5 a întrebat:

De ieri dimineață am inceput sa simt dureri de burta și stânga jos la stomac atunci când : tușesc, rad sau efectiv mă ridic din pat sau din banca.Nu știu ce să fac! Îmi puteți oferi un sfat? De asemenea merg des la baie sa urinez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Aspirina si trece.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medicul de familie! El te va trimite la un specialist. La tine durerea este in stanga dar poate fi foarte grav. Eu era sa mor. E adevarat ca pe mine m-a durut in dreapta dar se zice ca anumite probleme pot crea simptome deosebite.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic sa te consulte, noi nu stim ce ai putea avea. Dar medicul da stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,daca vrei, sa facem un pic de anatomie.
Ar putea fi hernia inghinala.
Tine un pic mana calda acolo unde te doare.
Bea o cana de lapte cald in care ai lasat sa se infuzeze 10 minute cate o lingurita de troscot si de cicoare.
Dar poate fi si ceva la intestinul subtire.
Nu stiu prea multe detalii legate de durerea ta.
E un raspuns tinand cont de putinele detalii ce le-am avut.

| lorena1gianinak a răspuns:

Poate fi o problema destul de grava, mai ales daca urinezi des.Mergi de urgenta la doctor.Du-te intai la medicul de familie care iti va spune ce ai, iti va da cateva sfaturi si te va trimite la un specialist. Multa sanatate!