| anonim_4396 a întrebat:

Azi toata ziua am simtit o durere (intepatura) in partea stanga jos(din zona buricului un deget mai la stanga di unul in jos). Durerea este constanta de intensitate mica-medie si din cand in cand puternica pentru cateva secunde.

Initial am crezut ca durerea este provocata din:

-Cauza racelii avand in vedere ca de cateva zile tusesc in continu, dar este prima data cand mi se intampla sa ma doara asa.

-M-am gandit la pietre la rinichi dar cand urinez nu am durere.

- Nu sunt constipat deoarece zilele trecuta am "iesit" normal (azi nu am putut din cauza dureri)

-Gaze in stomac nu sunt deoarece ieri toata ziua am avut gaze.

Nu stiu ce poate fi..Nu sunt un tip care se alarmeaza imediat si fuge la doctor dar as dori un sfat. Sa mai astept 1-2 zile sa vad daca durerea cedeaza sau da ma duc la doctor? Ceva idei despre ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristi_8283 a răspuns:

Nu te lua după ce vezi pe net sau alte porcării. Cel mai bine te duci la medicul de familie şi ii povestesti iar acolo o sa ti spuna el ce ai.

| lucianBBX a răspuns:

Nu pot spune ca sunt expert sau ceva de genu...nici eu nu prea ma pricep dar poate fi apendicita cred ...nu te lua dupa mine

| Bogdan48 a răspuns (pentru lucianBBX):

Apendicita este in partea dreapta.