| Lysm a întrebat:

de ieri ma doare foarte tare in partea stanga insa uneori nu ma doare deloc.azi am vomitat la scoalathinking care este cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul școlii sau de familie.
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Nu poti afla cauza decat mergand la doctor.Nu amana, Sanatate.

| machupicchu a răspuns:

Partea stanga? umar, coapse, fata, bazin, fata, spate, etc. ce anume pe partea stanga?, dar oricum ar fi. totul incepe cu medicul de familie(scoala), sau camera de garda urgente. unde se poate stabili specialitatea medicului la care trebuie sa mergi pentru rezolvarea problemelor acuzate.
Indicat ar fi un consult de urgenta, deoarece orice durere este un semnal de alarma ce nu trebuie neglijat si care poate ascunde o problema minora, sau poate ascunde si boli grave care necesita tratamente de urgenta(pe partea stanga as putea intelege chiar si cordul, plamanul, pancreasul...).
Sanatate!

| ion2015 a răspuns:

Id meu este cristi_love_2010 vb mai multe trebuie sa imi spui mai multe detalii si te voi ajuta, dau la medicina si ma pricep

| alinutza83 a răspuns:

Mergi la medicul de familie pentru un consult de rutina. Cauzele sunt diverse si netratabile dupa ureche.